خرید ویلا: ساحلی یا جنگلی؟ کدام بهتر است؟ - ویلای من ، فروش ویلا زیباکنار ، خرید ویلا زیباکنار ، خرید ویلا در شمال

خرید ویلا: ساحلی یا جنگلی؟ کدام بهتر است؟

یکی از نکاتی که قبل از خرید ویلا باید به آن فکر کنید این است که می‌خواهید ویلای جنگلی داشته باشید یا ساحلی؟ اول بیاییم و تعریفی از این دو داشته باشیم تا تشخیص ما بهتر شود.

ویلای ساحلی ویلایی است که کنار خط ساحلی دریا و با فاصله‌ای بسیار کم از آن قرار دارد. ویلاهای ساحلی مزایای زیادی از جمله: چشم‌انداز آن به دریا، صدای امواج دریا، دسترسی راحت به امکانات شهری و جاده‌های اصلی در فصول مختلف سال.

اما در مقابل یکی از عیب‌های ویلاهای ساحلی این است که در فصل گرم سال هوای آن شرجی می‌شود و ممکن است با روحیات یکسری افراد سازگار نباشد. در ویلاهای ساحلی شما کمتر شاهد گونه‌های گیاهای خواهید بود و آن هم به دلیل وجود زمین‌های ماسه‌ای است. بنابراین ویلاها مناسب افرادی نیست که عاشق طبیعت و سرسبزی هستند.

خرید ویلا: ساحلی یا جنگلی؟ کدام بهتر است؟

ویلاهای جنگلی به ویلاهایی گفته می‌شود که در مناطق جنگلی دایر شده باشد. به دلیل دور بودن این ویلاها از محیط شهری فضای آن‌ها بسیار آرام و لذت بخش است. برای خرید ویلا در فضاهای جنگلی شما گزینه‌های زیادی را پیش روی خود می‌بینید چرا که مساحت آن‌ها بیشتر است.

از آنجا که این ویلاها از محیط شهری دور هستند عملا دسترسی به آن نیز دشوارتر است. در این مواقع شما برای تهیه مایحتاج خود به مسئله برمی‌خورید. از طرفی در فصل بارش برف و باران راه‌های دسترسی نیز دشوارتر می‌شود.

در نتیجه شما با توجه به این گزینه‌ها و روحیاتی که دارید باید ببینید که ویلای جنگلی برای شما مناسب‌تر است یا ویلای ساحلی؟ خرید ویلا شمال و مناطق ساحلی آن با شما سازگارتر است یا زندگی در مناطق جنگلی؟ هر چند که در شمال کشور نیز ویلاهایی در مناطق جنگلی آن وجود دارد که می تواند نیازهای افرادی که به این مناطق علاقه دارند برطرف کند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *