خانه    آخرین اخبار توریستی گردشگری در گیلان منطقه آزاد انزلی

تردد اولین قطار آزمایشی در راه آهن قزوین_رشت

امروز اولین قطار آزمایشی از مسیر ریلی قزوین-رشت با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی سیر کرد.

محمد باقر نوبخت در این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به مزایای این خط ریلی اظهار داشت: کشورهای شمالی ایران می توانند از طریق خط آهن قزوین-رشت به آب های خلیج فارس و به سراسر جهان متصل شوند.

وی ادامه داد: با اتصال این خط ریلی بخش بزرگی از این حلقه مفقوده برطرف شده است همچنین مرکز استان گیلان به شبکه سراسری متصل می شود.

وی بیان کرد: با تکمیل این خط آهن همچنین شهرهای قزوین و رشت به عنوان دو شهر که سال ها در کنار هم با صمیمیت مرتبط بودند از طریق سیستم حمل و نقل ریلی نیز متصل می شوند و این صمیمیت ها افزایش می یابد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از این پس مسافران شمال ایران و خصوصا مسافران و البته مردم استان گیلان و شهر رشت دیگر مجبور نیستند مدت ها در مسیرهای جاده ای خصوصا بخش منجیل و رودبار که ترافیک های زیادی در ایام پر تردد دارد، معطل بمانند.

وی ادامه داد: البته کل مسیر جاده ای بین قزوین تا رشت به صورت آزادراه است اما قطعه ای از این آزادراه (در بخش منجیل و رودبار) مشکل دارد، در تلاش هستیم با سرعت این مسیر باقی مانده هم به صورت آزادراه تکمیل شود.

وی اضافه کرد: در راستای تسهیل سفر مردم در حال طراحی هستیم کسانی که می خواهند با خودروی شخصی به گیلان بیایند خودروهای خود را از طریق واگن های خودرو بر جابه جا کنند و در مقصد نظیر رشت، از ماشین های خود استفاده کنند.

نوبخت گفت: همچنین امکان استفاده از امکانات منطقه آزاد انزلی هم وجود دارد و می توان به نحو مطلوب از خودروهای منطقه آزاد هم برخوردار باشیم.

وی با اشاره به دیگر مزایای خط آهن قزوین-رشت ، افزود: ایجاد این خط ریلی در اقتصاد منطقه موثر خواهد بود، مشاغل فراوانی ایجاد خواهد شد، تردد مردم آزادتر می شود و شاهد رفاه بیشتر مردم خواهیم بود.

خرید و فروش ویلا در شمال،گیلان،منطقه آزاد انزلی،زیباکنار

شرکت انبوه سازان بکتاش منطقه آزاد انزلی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.